SMM02040C3652FB300
- 型號描述:
36.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
RES 36.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204
- 型號:
- SMM02040C3652FB300
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- MELF, 0204
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Mini MELF
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 36.5 kOhms