首頁 > Vishay / Draloric代理商 > SMM02040C1503FB300
影像僅供參考,以產品規格為準
SMM02040C1503FB300
型號描述:
150 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MELF電阻 1/4watt 150Kohms 1% 50ppm
型號:
SMM02040C1503FB300
品牌:
Vishay / Draloric
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
150 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
Mini MELF
Ratings
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)