SMF43A-E3-08
型號描述:
69.4V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1000watt 43volt
型號:
SMF43A-E3-08
品牌:
Vishay General Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
30000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Power - Peak Pulse
200W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
165pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)