SMF36A-E3-08
型號描述:
58.1V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO219AB
型號:
SMF36A-E3-08
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-219AB
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
178pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
DO-219AB (SMF)
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Power - Peak Pulse
200W