SMBJ85CA-E3/5B
- 型號描述:
137V Clamp 4.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AA
- 型號:
- SMBJ85CA-E3/5B
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 85V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 94.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 137V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 4.4A
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)