SMBJ43D-M3/I
型號描述:
68.5V Clamp 8.76A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
TVS DIODE 43VWM 68.5VC DO214AA
型號:
SMBJ43D-M3/I
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
68.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.76A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)