SMBJ30A-E3/52
型號描述:
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
型號:
SMBJ30A-E3/52
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:750 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Power - Peak Pulse
600W