SMBJ28A-E3/52
型號描述:
45.5V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 28V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
型號:
SMBJ28A-E3/52
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
750
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)