SMBJ16D-M3/H
型號描述:
25.6V Clamp 23.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 16V 600W UniDir TransZorb 3.5% Tol
型號:
SMBJ16D-M3/H
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
750
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Voltage - Breakdown (Min)
18.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.4A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)