SMBJ16A-M3/5B
型號描述:
26V Clamp 23.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 16V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
型號:
SMBJ16A-M3/5B
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
3200
起訂量:9600 倍增量:3200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Power - Peak Pulse
600W