SMBJ15A-E3/5B
- 型號描述:
24.4V Clamp 24.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
- 型號:
- SMBJ15A-E3/5B
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 24.6A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 15V
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMBJ)
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 24.4V
- Power - Peak Pulse
- 600W