SMBJ14A-E3/5B
型號描述:
23.2V Clamp 25.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 14V 1000W UniDir TransZorb 5% Tol
型號:
SMBJ14A-E3/5B
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
3200
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.9A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)