SMBJ12A-M3/5B
型號描述:
19.9V Clamp 30.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
型號:
SMBJ12A-M3/5B
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
原廠包裝量:
起訂量:3200 倍增量:1
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Power - Peak Pulse
600W