SMBG13AHE3/5B
型號描述:
21.5V Clamp 27.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBG)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W 13V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified
型號:
SMBG13AHE3/5B
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
3200
起訂量:3200 倍增量:3200
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27.9A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)