SIHG47N60E-GE3
- 型號描述:
N-Channel 600 V 47A (Tc) 357W (Tc) Through Hole TO-247AC
MOSFET N-CH 600V 47A TO247AC
- 型號:
- SIHG47N60E-GE3
- 品牌:
- Vishay Siliconix
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 47A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 64mOhm @ 24A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 220 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±30V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 9620 pF @ 100 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 357W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)