SFH6136-X016
- 型號描述:
Optoisolator Transistor with Base Output 5300Vrms 1 Channel 8-DIP
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 8-DIP
- 型號:
- SFH6136-X016
- 品牌:
- Vishay Semiconductor Opto Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- 8-DIP (0.400", 10.16mm)
- Output Type
- Transistor with Base
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 100°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 1.6V
- Input Type
- DC
- Current - Output / Channel
- 8mA
- Voltage - Isolation
- 5300Vrms
- Current Transfer Ratio (Min)
- 19% @ 16mA
- Vce Saturation (Max)
- Current Transfer Ratio (Max)
- Supplier Device Package
- 8-DIP
- Voltage - Output (Max)
- 25V
- Turn On / Turn Off Time (Typ)
- 200ns, 200ns
- Rise / Fall Time (Typ)
- Number of Channels
- 1
- Current - DC Forward (If) (Max)
- 25 mA