SF1600-TAP
型號描述:
Diode 1600 V 1A Through Hole SOD-57
整流器 1.0 Amp 1600 Volt 30 Amp IFSM
型號:
SF1600-TAP
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
25000
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Avalanche
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1600 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
3.4 V @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
75 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1600 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
SOD-57, Axial
Supplier Device Package
SOD-57
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C