RLR07C51R0GSB14
- 型號描述:
51 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
- 型號:
- RLR07C51R0GSB14
- 品牌:
- Vishay
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±2%
- Features
- Military, Moisture Resistant, Weldable
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- S (0.001%)
- Resistance
- 51 Ohms