RCWE0402R100FNEA
- 型號描述:
100 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0402
- 型號:
- RCWE0402R100FNEA
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 100 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- AEC-Q200
- Size / Dimension
- 0.041" L x 0.022" W (1.05mm x 0.55mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.45mm)