首頁 > Vishay Dale Thin Film代理商 > PTN1206E3323BST1
影像僅供參考,以產品規格為準
PTN1206E3323BST1
型號描述:
332 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Thin Film
RES SMD 332K OHM 0.1% 0.4W 1206
型號:
PTN1206E3323BST1
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Tolerance
±0.1%
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
Resistance
332 kOhms