首頁 > Vishay Dale Thin Film代理商 > PTN0805E5172BST1
影像僅供參考,以產品規格為準
PTN0805E5172BST1
型號描述:
51.7 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Thin Film
RES 51.7K OHM 0.1% 1/5W 0805
型號:
PTN0805E5172BST1
品牌:
Vishay Dale Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Resistance
51.7 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)