PTN0603E6121BST1
- 型號描述:
6.12 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Thin Film
RES 6.12K OHM 0.1% 0.15W 0603
- 型號:
- PTN0603E6121BST1
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
數量:
- Resistance
- 6.12 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.15W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Size / Dimension
- 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.51mm)