PTN0603E2131BST1
- 型號描述:
2.13 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Thin Film
PTN0603 25PPM 2.13K 0.1% S T1 E1
- 型號:
- PTN0603E2131BST1
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.15W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0603
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.51mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 2.13 kOhms