PTN0402Y5000BST1
- 型號描述:
500 Ohms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Thin Film
PTN0402 10PPM 500 0.1% S T1 E1
- 型號:
- PTN0402Y5000BST1
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
數量:
- Resistance
- 500 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
- Temperature Coefficient
- ±10ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.033" (0.84mm)