PTCCL07H141HBE
型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 265V 140 mA Ih Through Hole Radial, Disc
PTC RESET FUSE 265V 140MA RADIAL
型號:
PTCCL07H141HBE
品牌:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Ceramic
Voltage - Max
265V
Current - Hold (Ih) (Max)
140 mA
Current - Trip (It)
210 mA
Current - Max
800 mA
Resistance - 25°C (Typ)
29 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Ratings
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.276" Dia x 0.217" T (7.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)