PTCCL05H280HBE
- 型號描述:
Ceramic PTC Resettable Fuse 265V 28 mA Ih Through Hole Radial, Disc
PTC RESET FUSE 265V 28MA RADIAL
- 型號:
- PTCCL05H280HBE
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Type
- Ceramic
- Voltage - Max
- 265V
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 28 mA
- Current - Trip (It)
- 42 mA
- Current - Max
- 200 mA
- Resistance - 25°C (Typ)
- 500 Ohms
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C
- Ratings
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial, Disc
- Size / Dimension
- 0.197" Dia x 0.217" T (5.00mm x 5.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.394" (10.00mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)