PR03000202009JAC00
型號描述:
20 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film
RES 20 OHM 5% 3W AXIAL
型號:
PR03000202009JAC00
Resistance
20 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)