PR02000207501JR500
- 型號描述:
7.5 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film
RES 7.5K OHM 5% 2W AXIAL
- 型號:
- PR02000207501JR500
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Resistance
- 7.5 kOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 2W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
- Temperature Coefficient
- ±250ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 200°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Axial
- Size / Dimension
- 0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)