PR01000105601JR500
- 型號描述:
5.6 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film
RES 5.6K OHM 5% 1W AXIAL
- 型號:
- PR01000105601JR500
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±250ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 200°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 5.6 kOhms