首頁 > Vishay Dale Thin Film代理商 > PLTT0805Z2500QGT5
影像僅供參考,以產品規格為準
PLTT0805Z2500QGT5
型號描述:
250 Ohms ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
RES SMD 250 OHM 0.02% 1/4W 0805
型號:
PLTT0805Z2500QGT5
品牌:
Vishay Dale Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±0.02%
Features
Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 215°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
Resistance
250 Ohms