PLTT0805Z2500QGT5
- 型號描述:
250 Ohms ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
RES SMD 250 OHM 0.02% 1/4W 0805
- 型號:
- PLTT0805Z2500QGT5
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±0.02%
- Features
- Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±5ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 215°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.033" (0.84mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 250 Ohms