首頁 > Vishay / Sfernice代理商 > PHT2010Y1002BGT
影像僅供參考,以產品規格為準
PHT2010Y1002BGT
型號描述:
10 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 100mWatt 10Kohms 0.01% 15ppm
型號:
PHT2010Y1002BGT
品牌:
Vishay / Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:100 倍增量:100
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Tolerance
±0.1%
Features
Anti-Sulfur
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 215°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2010
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Failure Rate
Resistance
10 kOhms