PE30MEFJ222MAB
- 型號描述:
2.2k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Cermet 3W Solder Lug
POT 2.2K OHM 3W CERMET LINEAR
- 型號:
- PE30MEFJ222MAB
- 品牌:
- Vishay Sfernice
數量:
- Resistance (Ohms)
- 2.2k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 3W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Sealed
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- Adjustment Type
- User Defined
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Cermet
- Termination Style
- Solder Lug
- Actuator Type
- Slotted
- Actuator Length
- 0.866" (22.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)