首頁 > Vishay Dale Thin Film代理商 > PCAN0805K2R00FST5
影像僅供參考,以產品規格為準
PCAN0805K2R00FST5
型號描述:
2 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
RES SMD 2 OHM 1% 1W 0805
型號:
PCAN0805K2R00FST5
品牌:
Vishay Dale Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thin Film
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.46mm)