P6KE43CA-E3/54
型號描述:
59.3V Clamp 10.1A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AC (DO-15)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W 43V Bidirect
型號:
P6KE43CA-E3/54
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36.8V
Voltage - Breakdown (Min)
40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.1A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)