首頁 > Vishay / Sfernice代理商 > P2TC1206D2002LNTA
影像僅供參考,以產品規格為準
P2TC1206D2002LNTA
型號描述:
20 kOhms ±0.01% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 20Kohms .01% 2ppm
型號:
P2TC1206D2002LNTA
品牌:
Vishay / Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
20 kOhms
Tolerance
±0.01%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.63mm)