NTCS0603E3472HHT
- 型號描述:
NTC Thermistor 4.7k 0603 (1608 Metric)
NTC熱敏電阻器 4.7Kohms 3% SMD
- 型號:
- NTCS0603E3472HHT
- 品牌:
- Vishay / BC Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
數量:
- Resistance in Ohms @ 25°C
- 4.7k
- Resistance Tolerance
- ±3%
- B Value Tolerance
- ±1%
- B0/50
- B25/50
- B25/75
- 3830K
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- Power - Max
- 125 mW