首頁 > Vishay / Dale代理商 > NS02B300R0FB12
影像僅供參考,以產品規格為準
NS02B300R0FB12
型號描述:
300 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Wirewound
線繞電阻器 - 透孔 300ohms 1% 3watts
型號:
NS02B300R0FB12
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
300 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Wirewound
Features
Non-Inductive
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 250°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)