MMB02070C1500FB200
- 型號描述:
150 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES SMD 150 OHM 1% 1W 0207
- 型號:
- MMB02070C1500FB200
- 品牌:
- Vishay
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 150 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- MELF, 0207
- Supplier Device Package
- 0207
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)