MKP1848C65060JP2
- 型號描述:
50 μF Film Capacitor 600V Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 50UF 5% 600VDC RADIAL
- 型號:
- MKP1848C65060JP2
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 50 µF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 600V
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 3 mOhms
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 2.244" (57.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Lead Spacing
- 1.476" (37.50mm)