MCT06030C2203FP500
- 型號描述:
220 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
RES 220K OHM 1% 1/10W 0603
- 型號:
- MCT06030C2203FP500
- 品牌:
- Vishay
數量:
- Resistance
- 220 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)