MBA02040C1272FC100
- 型號描述:
12.7 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
RES 12.7K OHM 0.4W 1% AXIAL
- 型號:
- MBA02040C1272FC100
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 12.7 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.4W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)