MAL213636102E3
- 型號描述:
1000 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
- 型號:
- MAL213636102E3
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Capacitance
- 1000 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 8000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.071 A @ 100 Hz
- Impedance
- 34 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 1.063" (27.00mm)