MAL211837101E3
- 型號描述:
100 μF 40 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 1.75Ohm 4000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 100UF 20% 40V AXIAL TH
- 型號:
- MAL211837101E3
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 40 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1.75Ohm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ High Frequency
- 191.1 mA @ 10 kHz
- Impedance
- 1.3 Ohms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.315" Dia x 0.709" L (8.00mm x 18.00mm)