MAL210436332E3
- 型號描述:
3300 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 38mOhm 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW
- 型號:
- MAL210436332E3
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 3300 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 400 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 38mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ High Frequency
- 16.95 A @ 10 kHz
- Impedance
- 23 mOhms
- Lead Spacing
- 1.252" (31.80mm)
- Size / Dimension
- 3.008" Dia (76.40mm)
- Height - Seated (Max)
- 4.378" (111.20mm)