IRFB11N50APBF-BE3
- 型號描述:
N-Channel 500 V 11A (Tc) 170W (Tc) Through Hole TO-220AB
- 型號:
- IRFB11N50APBF-BE3
- 品牌:
- Vishay
- 交期:
- 10-18工作天
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 500 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 11A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 520mOhm @ 6.6A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 52 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±30V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1423 pF @ 25 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 170W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)