首頁 > Vishay / Dale代理商 > IMC0402ER2N2S01
影像僅供參考,以產品規格為準
IMC0402ER2N2S01
型號描述:
2.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 960 mA 70mOhm Max 0402 (1005 Metric)
RF電感器 - SMD .0022 13uh 6%
型號:
IMC0402ER2N2S01
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:10000
Type
Wirewound
Material - Core
Inductance
2.2 nH
Tolerance
±0.3nH
Current Rating (Amps)
960 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Q @ Freq
18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)