首頁 > Vishay / Dale代理商 > IDC5020ER150M
影像僅供參考,以產品規格為準
IDC5020ER150M
型號描述:
15 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.1 A 46mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 15uH 20%
型號:
IDC5020ER150M
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
46mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
3A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.205" (5.21mm)
Inductance
15 µH
Current Rating (Amps)
3.1 A