CWR11HH106KB
型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 15 V 2312 (6032 Metric) 2.5Ohm
鉭電容 - 固態 SMD 293D106X9015C8TB
型號:
CWR11HH106KB
品牌:
Vishay / Sprague
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Features
High Reliability
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
C
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
B (0.1%)
Grade
Military
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
15 V