首頁 > Vishay / Techno代理商 > CRMA1206AF4M70DKEF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRMA1206AF4M70DKEF
型號描述:
4.7 MOhms ±0.5% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 0.30W 4.7Mohm .5% AEC-Q200
型號:
CRMA1206AF4M70DKEF
品牌:
Vishay / Techno
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.3W
Tolerance
±0.5%
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)
Failure Rate
Resistance
4.7 MOhms